خانه / معرفي كتابها / معرفی کتابهای کاربردی کارآفرینی ،ایده یابی وبرند سازی

معرفی کتابهای کاربردی کارآفرینی ،ایده یابی وبرند سازی

در اینجا با مجموعه ای از ارزشمندترین کتابها در زمینه کار آفرینی وبازاریابی،برندسازی وایده یابی بزرگانی از جمله وارن بافت ،زیگ زیگلار،استفان کاوی ودارن هاردی و… آشنا میشوید.

۱- افسانه کارآفرینی  نوشته مایکل گربر

مایکل گربرمعتقد است شما بایدطوری کسب وکار خود را عالی بسازید که بوجود شما وابسته نباشد.دراین صورت است که میتوانید آنرا به بالاترین قیمت بفروشید .چون شما یک سیستم بدون عیب ساخته اید که قابلیت برند شدن دارد.

۲-دیوانگان ثروت ساز  یا  تحت عنوان دیگر کارآفرینی به روش دارن هاردی ویا با نا م دیگر سوار بر قطار وحشت کا رآفرینی اثر دارن هاردی

کتاب دیوانگان ثروت ساز  ؛همچو کتاب مشهور اثر مرکب ، از دارن هاردی کتابیست ارزشمند وماندگار . که منبعی خارق العاده برای شروع وادامه یک کسب وکار بشمار میرود.این کتاب همچو سوختی است که آتش کارآفرینی تان به آن احتیاج دارد.اگر تمایل داشته باشید ،این کتاب ایده ها وانگیزه هایی برای شروع وموفقیت تان فراهم کرده است راه حتما بخوانیدوبدنبال رویاهای خود بروید.

۳-گلوله برفی شناخت همه جانبه ثروتمندترین مرد اول دنیا وارن بافت 

مطالعه کتاب گلوله برفی، که به شرح حال خاطرات ودستاوردهای بزرگترین انسان ثروتمند  روی کره خاکی ،وارن بافت می پردازد ،به تمام کسانی که به مباحث کار آفرینی ،سرمایه گذاری در بورس وشناخت  انسانهای موفق علاقمند هستند پیشنهاد میگردد.

۴- قانون  بیست هشتاد ،اصل پارتو نوشته ریچارد کخ

اصل پارتو یا قانون ۸۰/۲۰ نتیجه تحقیق  دانشمند ایتالیایی  ویلفردو پارتو  می باشد. تحقیقی که اصول آن در زندگی ودر تجارت وکسب وکار  کاربرد وسیعی دارد.وی  نتایجی بدست آورد خارق العاده ،مثلا دریافت ۸۰ درصد موفقیت وراندمان کار شما برگرفته از ۲۰ درصد تلاش شما بوده است وشما در هر جایگاهی هستید تنها۲۰ درصداز تلاشهایتان منجر به این دستاوردها برای شما شده است.

۵-به اسکیمو یخ بفروش مسعود لعلی

کتاب به اسکیمو یخ بفروش از مجموعه کتابهای نتورک مارکتینگ درمانیمسعود لعلی است که به مقوله بازاریابی شبکه ای وچالشهای پیشروی آن می پردازد.وهدف آن  واکسینه کردن نتورکرها در برابر افسردگی وتردید ویاس ناشی از پس زده شدن ودیگر مرارتهای در این حرفه ،بخصوص روزهای اول است.

۶-از سیر تا پیاز بازاریابی شبکه ای اثر زیگ زیگلار 

زیگ زیگلار از آن دسته استادانی است که علاوه برمربی و سخنران انگیزشی وموفقیت در زمینه فروش هم ید طولایی دارد .چون خود از زمان جوانی با جدیت این مهم را دنبال کرده وتخصص بالایی در این زمینه دارد واز تاپ  ترین استادان فروش می باشد. وکتابهای ارزنده ای در این باب دارد

۷-هفت عادت بازاریابان شبکه ای موثر نوشته استفان کاوی

دکتر استفان کاوی(۱۹۳۲-۲۰۱۲)از سخنرانان بزرگ انگیزشی واستادان موفقیت وکسب وکار بزرگ در آمریکا ؛ در کتاب هفت عادت بازاریابان شبکه ای موثر از عادتهایی میگوید که پایه واساس آن برگرفته از کتاب مشهورشهفت عادت مردمان موثر است.

در این کتاب از هفت عادت موثری سخن به میان می آید که باعث تعالی یک مجموعه  واوج موفقیت آن میشود.

۸-روان شناسی فروش برایان تریسی

کتاب حاضر ،شکل مکتوب برنامه های آموزشی با عنوان روانشناسی فروش است که موفقترین برنامه های برایان تریسی در سطح بین المللی است.بهترین برنامه آموزشی حرفه ای که به بیش ار شانزده زبان ترجمه شده ودر بیش از۲۴ کشور از آن استفاده میشود.

۹-دستور العملهای فیل آبی برای ایده یابی تالیف محمد حسین نیرومند

هدف اصلی این کتاب ،منطقی کردن مسیر تفکر برای دستیابی به ایده های بدیع است،در ضمن پرورش قدرت تصور وخلاقیت خوانندگان محترم را مد نظر دارد.همانطور که عضلات با ورزش کردن قوی می شوند،هوش وذکاوت با تمرین وفعالیتهای خلاقانه متعالی میشوند.

۱۰- زاگ چگونه نام تجاری متمایز بسازیماثر مارتی نویمایر

در این کتاب زاگ نویسنده اعتقاد به استفاده از فضاهای جدیدی دارد که دیگران استفاده نکرده اند،بعبارتی معتقد است که برای پیدا کردن زاگ خود به دنبال ایده هایی باشید که هم خوب باشند وهم متفاوت.حرکت در فضاهای خالی ودوری از تکرارها باعث به وجود آمدن نوآوری وخلاقیت ونهایتا پیدایش یک زاگ میشود.

۱۱-ایده عالی مستدام اثر جیب هیث

چگونه ایده هایی ماندگار بسازیم؟این کتابیست که هرکسی  دوست دارد حرفها وپیشنهاداتش در جمع  وجامعه مورد استقبال قرار گیرد وبه آن توجه شود نیازمند آن خواهد بود.

۱۲-گاو بنفش  اثر ست گادین

راه رسیدن به تجارتی بی رقیب وپرسود ،متفاوت بودن است همچون یک گاو بنفش.ست گادین نویسنده کتاب گاو بنفش (متولد ۱۹۶۰ در آمریکا) از کارآفرینان وسخنرانان برجسته در زمینه تولید کسب وکار می باشد.وی با نگاهی کار شناسانه به بررسی علل ضعف وپیشرفت شرکتهای تجاری بزرگ جهان پرداخته وبرای صاحبان صنعت ومشاغل افق جدیدی را آشکار می سازد.

۱۳-کتاب هزار راه نرفته در کسب وکار واشتغال اثر دکتر علی اصغر جهانگیری 

این کتاب شمه ای از اصول کارآفرینی در دنیای پر رقابت امروزی است.کتاب حاضرمی تواند بعنوان یک راهنمای رهایی بخش از سکون و بیکاری مورد توجه اقشار مختلف مردم ،صنف وبویژه جوانان قرار گیرد.

۱۴-کتاب کارآفرینی در زمینه خود اشتغالی دکتر علی اصغر جهانگیری

از دکتر علی اصغر جهانگیری بعنوان  پدر علم کار آفرینی ایران یاد میشود  .  وی دراین کتاب تلاش نموده با ذکر ریشه های فرهنگی واجتماعی وسایر دلایل ؛ بیکاری این مرز وبوم رامورد نقد وبررسی قرار دهد .وراهکارهایی که  منتج از تجربیا ت کاری وحرفه ای ایشان است پیش روی جوانان قرار دهد  . 

 

لینک آپارات معرفی فیلم معرفی کتابهای کارآفرینی ،ایده یابی وبرند سازی

درباره علی اصغر مزارعی

علی اصغر مزارعی

حتما ببینید

ساکسیولوژی

معرفی کتابهای کاربردی روان شناسی

در اینجا به شما چند کتاب کاربردی وعالی در زمینه روان شناسی معرفی می کنیم.کتابهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *