خانه / معرفي كتابها / معرفی کتابهای مفید مدیریت،اقتصاد و سرمایه گذاری

معرفی کتابهای مفید مدیریت،اقتصاد و سرمایه گذاری

سعی بر آن شده کتابهایی کاربردی از بزرگانی همچون وارن بافت از مردان ثروتمند دنیا ،کنت بلانچارد،دکتر سرزعیم،استاد ژان بقوسیان و…  که بشکل سریعتری بتواندنگرش مدیریتی واقتصادی شما را جهت دهی کند، در اینجا به معرفی آنها بپردازیم.

۱- کتاب روش  مدیریت ویل دان اثر کنت بلانچارد

دکتر کنت بلانچارد متولد ۱۹۳۹ در آمریکاست وی سخنران؛ استاد دانشگاه  ومشاور شرکتهای تجاری ومعظم جهانی از قبیل جنرال موتورز و هوندا بوده است .تخصص اصلی وی در حوزه مدیریت می باشد .کتاب الهام گرفته از تربیت نهنگ های قاتل در پارک حیوانات دریایی می باشد.

۲-کتاب گانگ هو مدیریت شگفت انگیز  اثر کنت بلانچارد

کتاب گانگهو مدیریت شگفت انگیز اثر ارزشمند دیگری از دکتر کنت بلانچارد که بصورت داستان وار  به رشته تالیف درآمده ودر آن بما یاد میدهد که چگونه کارکنان مان را به سازمان دهی کنیم.

۳-کتاب اقتصاد برای همه نوشته دکتر علی سرزعیم

از کتابهای مفید وارزنده ای است که اقتصاد کلان را به زبانی ساده بیان میکند ،بنحویکه حتی یک زن خانه دار هم قادر به درک مفاهیم اقتصادی کلان خواهدبود.

۴-کتاب الفبای ساختن تیم کاری پیروزمندانه اثر  بلر سینگر

کتابی برای یادگیری اصول ومقررات محرمانه استخدام افراد عادی ، وتبدیل آنها به یک گروه موفق وکسانی که میخواهندطعم تیمی متفاوت با رهبری قوی وکارهای پیروزمندانه را حس کنند.بلر سینگر از مشاوران گروه پدر ثروتمند واز دوستان رابرت کیوساکی خالقاثر مشهور وپرفروش پدر ثروتمند پدر فقیر می باشد.

۵-کتاب بینش اقتصادی برای همه تالیف دکتر علی سر زعیم

کتاب بینش اقتصادی برای همه همانند کتاب قبلی دکتر سر زعیم  (اقتصاد برای همه)به زبانی روان به تشریح اقتصاد  خردمی پردازد. وبا مثالهای عالی خود به روشن سازی این مقوله می پردازد.

۶-کتاب الفبای نوشتن برنامه های کاری پیروزمندانه نوشته گرت ساتن

در کتاب الفبای نوشتن طرح کاری پیروزمندانه ،مشاور تیم پدر ثروتمند(رابرت کیوساکی) گرت ساتن ،راهنمای ارزنده ای را در زمینه نوشتن یک طرح کسب وکار پیروزمندانه بصورت خلاصه در آورده است که با پندهای عملی اصول پدر ثروتمند در زمینه مهارتهای لازم برای زندگی در این عصر ترکیب شده است.

۷-کتاب بیست وسه اصل موفقیت وارن بافت تالیف  مارک تایر

دراین کتاب در واقع با عادتهای ذهنی وروشهای معامله موفق ترین سرمایه گذاران  دنیا یعنی وارن بافت وجورجی شوارتز  ومیزا ن پایبندی وبه کار گیری آنها آشنا خواهید شد.دانشی که این کتاب علاوه  بردو نوع تحلیل تکنیکال وبنیادی در اختیار ما قرار میدهد ،شامل بایدها ونبایدها ,عادتها  وروشهای ذهنی وعملی هستندکه بدون تردید بسیار اساسی تر وضروری تر از این تحلیل هاست.

۸-کتاب شکستن مرزهای عملکرد نوشته ژان بقوسیان

کتابی است که نتایج را نشانه رفته ونه کار بیهوده وعبث. چیزی که مهم است دستاوردهاست نه زمانی که صرف شده است.همیشه کار زیاد ،نتایج عالی در برندارد بلکه انجام درست امور ارجحیت دارد.راهنمایی بسیار عالی برای آنهایی که میخواهند بهترین نتایج را کسب کنند.

۹-کتاب سرمایه گذار هوشمند نوشته  بنیامین گراهام  با مقدمه وارن بافت

کسانیکه با نام وارن بافت ،بزرگترین  مرد ثروتمند عالم آشنایی داشته باشند وکتاب مشهور وی با نام گلوله برفی را خوانده باشند،میدانند که وی در خاطراتش چقدر از این کتاب تعریف کرده وپیشرفت وتعالی خود را مرهون این کتاب واستادش بنیامین گراهام میداند.

۱۰-کتاب از خوب به عالی اثر جیم کالینز

جیم کالینز متولد ۱۹۵۸ در آمریکا واز چهره های اثرگذار ومعروف جهانی  در زمینه مدیریت می باشد وبیشتر شهرتش مرهون کتابهایست که در مورد تعالی شرکتها نوشته است.جیم کالینز بدنبال پاسخ این سئوال بود که آیا هستند شرکتهایی که بتوانند با خطرات مقابله کنند ومتوسط بودن خود  را به برتری در دراز مدت تبدیل کنند.بنابراین وی با تیمش ،با استفاده از معیارهای سخت گیرانه ای ،  مجموعه ای از شرکتهای ممتازی که ظرف مدت ۱۵ سال از مرحله خوب به عالی جهش کرده بودند را مورد ارزیابی قرار دادند.

لینک آپارات فیلم معرفی کتابهای اقتصاد وسرمایه گذاری

درباره علی اصغر مزارعی

علی اصغر مزارعی

حتما ببینید

ساکسیولوژی

معرفی کتابهای کاربردی روان شناسی

در اینجا به شما چند کتاب کاربردی وعالی در زمینه روان شناسی معرفی می کنیم.کتابهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *