خانه / معرفي كتابها / معرفی کتابهای کاربردی روان شناسی

معرفی کتابهای کاربردی روان شناسی

در اینجا به شما چند کتاب کاربردی وعالی در زمینه روان شناسی معرفی می کنیم.کتابهایی ازدکتر دیوید برنز؛اریک برن،دبی فورد وسایر بزرگان در این عرصه که نقشهای برجسته ای از خود بجا گذاشنه اند.

۱-کتاب شناخت درمانی روان شناسی افسردگی اثر دکتر دیوید برنز

این کتاب خیلی مهمتر،حیاتی تر،موثرتر،وکارسازتر از آن است  که بنظر می آید.  کتاب  شناخت درمانی افسردگی ، نه تنها ازجنبه روانی ،بلکه  ازنظر اجتماعی وفرهنگی،به خصوص جامعه شناسی ،فلسفه  ومنطق دارای  اهمیت وکاربرد می باشد .ودر شناخت انسان شناسی وروش تحقیق به جویندگان این راه کمک های شایانی می کند.

۲-کتاب از حال بد به خوب  نوشته دکتر دیوید برنز

دکتر دیوید برنز(متولد ۱۹۴۲) روانشناس مشهور آمریکایی ؛در سال ۱۹۸۰این کتاب را به رشته تحریر در آورده است.

اگر تمام نعمتهای زندگی شامل حال انسان باشد  ولی حال واحساس خوب وجود نداشته باشد،محروم از مهمترین نعمت زندگیست.  اگر انسانی احساس خوب وحال خوب داشته باشد،در صورت داشتن کمترین امکانات هم میتواند بخوبی زندگی کند.

۳-کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد

کتاب نیمه تاریک وجود از آن بخشی از شخصیت ما پرده بر میدارد که روابط ما را به بن بست می کشاند.روح مارا می کشد ومانع از تحقق رویا هایمان میشود. کارل یونگ ،این بخش را سایه می نامد.  سایه شامل همان ویژگی های شخصیتی ماست که سعی می کنیم پنهان یا نفی کنیم.

۴-کتاب تحلیل رفتار متقابل اثر اریک برن

کتاب تحلیل رفتار متقابل اثر اریک برن؛اصولی سیستمی از روانپزشکی فردی واجتماعی را ارائه میدهد.که در دانشگاههای مطرح دنیا تدریس می گردد.

۵-کتاب بازی ها،روانشناسی روابط انسانی ،اثر اریک برن

کتاب بازی ها ،روان شناسی روابط انسانی در واقع در ادامه کتاب «تحلیل رفتار متقابل »اریک برن  می باشد .اما بگونه ای است که میتوان مستقلا آنرا خواند و فهمید.

اریک برن استاد روان شناسی دانشگاه کالیفرنیای آمریکا،که بنیانگذار متد « تحلیل رفتار متقابل» می باشد ونقش عمد ه ای در ساده سازی مفاهیم واژه گان علم روان شناسی وهمچنین در اختیار قرار گرفتن  این علم برای عموم مردم داشته است.

۶-کتاب تئوری انتخاب ،اثر ویلیام گلاسر

این کتاب اهمیت روابط مطلوب در یک زندگی موفقیت آمیز را متذکر میشود.

اگر بیمار ،فقیر  ویا تحت تاثیر فرسودگی در سن بالا نباشیم مشکلات عمده ما شامل خشونت،جنایت ،بد رفتاری با کودکان ویا همسر ،اعتیاد به الکل ومواد مخدر ،افزایش روابط جنسی زود هنگام  وخالی از عشق ،فشار عاطفی و… همگی به دلیل وجود روابط نا مطلوب است.  این کتاب  درباره این قضایا وچگونگی انجام اعمالی که ما را به ارتباط بهتر ی رهنمون می شوند،توضیح میدهد.

۷-کتاب زندانیان باور نوشته ماتیو مک کی

این کتاب زندانیان باور نامگذاری شده است،چرا که بیانگر واقعیتی است که اغلب اتفاق می افتد؛انسانها توسط باورهای منفی ومحدود کننده ای که درباره خود وزندگی شان دارند،زندانی می شوند.

۸-کتاب شفای کودک درون،اثردکتر لوسیا کاپاچیونه

خانم دکتر لوسیا کاپا چیونه ؛روانشناس ودرمانگر وهنرمند بلند آوازه آمریکایی از تجربه شخصی در رویارویی با درد جدایی ومبارزه با بیماری مهلک اش با استفاده از رجوع به  “کودک درون ” سخن به میان می آورد.

کودک درون در واقع بخش احساسی و عاطفی وجود ماست.که در کانون هستی ما به سر می برد.و همچو کودک دارای سرزندگی وچشمه بی انتهای خلاقیت است ودر وجودش بازی گوشی شادمانه می جوشد.

۹-کتاب نیروی حال،اثر اکهارت تول
کتاب نیروی حال،اثر اکهارت تول؛کتابیست در مورد تحول درون خویش.نویسنده از شرح دگرگونی وتجارب خود در غور در ژرفای وجود ی وآزاد شدگی ذهن  ورسیدن به حس معنوی عمیق  سخن میگوید:

مهم نیست که کیستی وکجایی .به شما نشان میدهم که چگونه  خود را از اسارت ذهن رها کنی.،به ساحت روشن آگاهی وارد شوی واین روشنی را در زندگی روز مره ی خود حفظ کنی.

۱۰-کتاب تضادهای درونی ما،اثر کارن هورنای
کتاب حاضر که توسط خانم هورنای به رشته تحریر در آمده  که به ساختار وریشه  تناقض رفتاری افراد عصبی می پردازد. کتاب در ابتدا  به نحوه ایجاد رنج ها ،حساسیتها و ناراحتی های روحی در افراد می پردازد ونشان میدهد آنها چگونه  تبدیل به آدمهای عصبی ناسالم می شوند. ودر وهله دوم ، اثرات  وعوارضی  که این حالتهای ناسالم وعصبی به بار میاورند را تشریح می کند.

۱۱-کتاب نیروی عادت نوشته چارلز دیوهیگ

چارلزدیوهینگ درکتاب نیروی عادت مارابه دنیای هیجان انگیزیافته های علمی می برد وبه ما توضیح  میدهد  چرا عادتها پدید  می آیند وچگونه میتوان آنها را تغییرداد.وی اطلاعات علمی رادرقالب  روایت  بیان میکند.

۱۲-کتاب نمی گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد،اثر دکتر آلبرت آلیس

این کتاب روشهایی خاص وواقع بینانه در اختیارتان قرار میدهید تا اشخاص وموضوعات را ازفشار دادن دکمه اعصابتان  بازدارید.وطرزواکنش شمارا بسمت درستی هدایت کند.

 

 

درباره علی اصغر مزارعی

علی اصغر مزارعی

حتما ببینید

بازاريابي شبكه اي

کتابهای توصیه شده برای بازاریابی شبکه ای

کتابهای زیادی در مورد بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگNETWORK MARKETING  نوشته شده است . ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *