خانه / بيوگرافي بزرگان / زندگینامه زیگ زیگلار

زندگینامه زیگ زیگلار

زندگینامه زیگ زیگلار

زیگ زیگلارzig ziglar از بزرگترین سخنرانان انگیزشی دنیا محسوب میشود .واورا بعنوان یک مربی فروش موفق والهام بخش می شناسند.

زیگ زیگلار در یک خانواده پرجمعیت  در سال ۱۹۲۶ در آلاباما آمریکا متولد شد. وی فرزند دهم از دوازدهمین فرزند خانواده محسوب میشد.

در سال ۱۹۳۱ آنها به ایالت می سی سی پی مهاجرت کردند. پدر خود را در ۵ سالگی در  همان سال  بعلت سکته مغزی  از دست داد وخواهرش را دو روز بعد از این ماجرا از دست داد.

با مرگ پدر ،خانواده آنها متحمل فشارهای زیادی شد. وبار مسوولیت خانواده به گردن مادرش افتاد.

زیگ زیگلار

زیگ زیگلار از مادرش بعنوان یک زن فوق العاده وقوی یاد میکند .وصحبت ها وعملکرد مادرش را الهام بخش کارها و موفقیت های آتی خود میداند.

زیگ زیگلار در واقع یک اسم مستعار برای وی بشمار میرود واسم اصلی وی  هیلاری هیلتون می باشد.

اسم زیگ برگرفته از حیوان خانگی وی می باشد که دوستانش در مدرسه بوی لقب داده بودند. وی بعدا در زندگی حرفه ای خود آنرا کاملتر کرده وبه زیگ زیگلار شهرت یافت.

زیگ زیگلار

زیگ زیگلار در حین جنگ جهانی دوم در نیروی دریای آمریکا بین ۱۹۴۳تا ۱۹۴۵ مشغول بخدمت شد.در ارتش بکار آموزش مشغول شد و تا ۱۹۴۶ در آنجا ماند.

در سال ۱۹۴۷ وی کالج رها کرده وبکار فروش لوازم آشپزخانه  از قبیل تابه وگلدان آلومینومی شرکت  WearEver روی آورد .وموفقیتهای خوبی در فروش نصیب وی شد.

در همین سال او تمام وقت در امر فروش مشغول بکار شد وبه  شهر لنکستر در ایالت کارولینای جنوبی عزیمت کرد.

سرآغار موفقیت های زیگ زیگلار

در سال ۱۹۴۹ موفقیت های فروش وی تحت راهنمایی های مدیر ارشد شرکت WearEver  فزونی یافت.زیگ زیگلار خود را خیلی مدیون راهنمایی های ارزنده  پی سی مرل مدیر شرکت میداند. ومیگوید او بود که موجب شد من از یک شهر کوچک در میسی سی پی  رشد کنم وخودم را بالا بکشم.در ۱۹۵۰ وی بعنوان مدیر حوزه و سپس متصدی ارشد بخش ارتقا درجه گرفت.

وی همچنین اظهار می دارد خیلی تاثیر شگرفی  از کتاب قدرت فکر مثبت از وینسنت پیل دریافت کرده وموتور محرکه وی بوده است.او در ایالت کارولینای جنوبی دانشگاه را ادامه  داد.

وی سال ۱۹۵۵در ۲۹ سالگی  در موسسه کارنگی  در نیویورک مشغول به تدریس شد تا یافته های خود در فروش را به معرض نمایش قرار دهد.

زیگ زیگلار

زیگ زیگلا رمتعهد شد همانگونه که باعث ترقی در زندگی خود شده است عامل موفقیت مردم نیز شود .وشروع به سخنرانی های انگیزشی وموفقیت در فروش کرد.

در ۱۹۷۰ وی رسما به سخنرانی های انگیزشی وموفقیت و به آموزش و مربیگری فروش موفق روی آورد وفروش تجهیزات را کنار گذاشت.

موسسات بزرگی همچون نیویورک تایمز وفورچون ومجله موفقیت از وی مشاوره های ارزنده ای کسب کرده اند .

وی درسال ۱۹۷۵ اولین کتابش تحت عنوان  در اوج  یا پله پله تا اوج را با موفقیت منتشرکرد. که بیش از ۴ میلیون جلد ازآن  در دنیا فروخته شده  .وبه ۳۶ زبان ترجمه شده است.این کتاب توسط ۳۰ ناشر رد شد تا بالاخره پلیکان آنرا چاپ کرد.

کتاب در اوج

زیگ زیگلار در برنامه های تلویزونی ورادیویی متعددی به اجرای برنامه پرداخت. وخود را بعنوان مردی اثر گذار در سطح آمریکا وجهان معرفی کرد.

اوهمیشه حرفهایش را از ته قلب بازگو میکرد وچون با صداقت صحبت میکرد .مخاطبان زیادی برای خود دست وپا کرد.

وی صداقت در گفتار وتعهد کاری را از مادرش به ارث برده بود وهمیشه از مادرش نقل قول میکرد.

زیگ زیگلا رعلاقه شدیدی به کمک به مردم داشت ویک مسیحی معتقد محسوب میشد .و بخاطر  الهام بخشی کلمات خود، پیروان متعهد از سراسر امریکا  به دست آورده است.

در سال ۱۹۸۲ او کتاب موفق دیگری تحت عنوان اسرار  نهایی کردن فروش را منتشر کرد.

کتاب اسرار نهایی کردن فروش

درسال۲۰۰۲ وی زندگی نامه خود را که شامل تجربیات خود بود منتشر کرد.

در سال ۲۰۰۳ وی کتاب فروش۱۰۱ را منتشر کرد.

کتاب 101 زیگ زیگلار

زیگ زیگلار ۲۴ کتاب نوشته که از جمله آنها می توان به نامزدی بعد از ازدواج نیز اشاره کرد ولی پر فروش ترین آنها ، در اوج(پله  پله تا اوج) و راز نهایی کردن فروش  بوده است.

 

کتاب-پله-پله-تا-اوج

 

دستاوردهای زیگ زیگلار

وی در سال ۱۹۹۹ جایزه فلورانس که جهت افراد تاثیر گذار هست را دریافت کرد و درسال ۲۰۰۱ هم دو جایزه جداگانه از انجمن سخنرانان آمریکا در تالار مشاهیر  وجایزه بوفالو نقره ای  که مربوط  خدمات به جوانان ومردم هست را دریافت کرد.سال ۲۰۱۲ هم وی جوایز متعدد زیاد دیگری نیز دریافت کرد.

زیگ زیگلار در عمر حرفه ای  ۴۰ ساله خود به روسای جمهور آمریکا مشاوراتی داده است .ضمنا او با ۵۰۰شرکت آمریکایی همکاری داشته وبعنوان مشاور فروش وراهنما خدماتی را ارائه کرده است.

وی به کشورهای متعددی در سراسر جهان سفر کرده .سفرهایی که طول مسیر آن هشت میلیون کیلومتری برآورد شده است.  وی میلیونها نفر را در سرتا سر دنیا  مورد آموزش قرار داده است.

شهرت وموفقیت زیگ زیگلار روی فروتنی وی اثری نداشت . او از یک فروشنده موفق تبدیل به یک نویسنده وسخنران موفق  در عرصه جهانی شد.

قسمت عمده آموزش ها ی زیگ زیگلار بصورت صوت وتصویر در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

 

کتاب-ازسیر-تا-پیاز-بازاریابی-شبکه-ای-نوشته-زیگ-زیگلا

 

وی در زمینه بازاریابی شبکه ای هم کتابی را منتشر کرده اند.

زندگی خانوادگی زیگ زیگلار

او در سال ۱۹۴۶، با جین آبرناتی ازدواج کرد .ازدواجی که تا آخر عمر وی ادامه یافت .وی صاحب ۴فرزند شد. اسامی فرزندان وی سوزان  (درگذشت ۱۹۹۵) ؛ تام ،سیندی و جولی  می باشد  واز آنها  صاحب  هفت نوه گردید.

همسر زیگ زیگلار

اودر سال ۲۰۱۰ پس از زمین خوردن از پلکان هواپیما وآسیب به حافظه اش ؛خود را باز نشسته کرد وبه اتفاق همسرش به  پلانو ایالت تگزاس نقل مکان کرد.

خانواده زیگ زیگلار

وی شرکت ziglar را که روزی با یک کارمند تاسیس کرده بود واکنون به ۶۰ کارمند رسانده بود به دست پسرش سپرد.وی بعلت  سینه پهلو (ذات الریه)در ۸۶ سالگی در سال ۲۰۱۲ دار فانی را پلانو تگزاس  وداع گفت.

1926-2012

جملات ناب زیگ زیگلار

 • همیشه با مردم  صادق باشید تا مردم به شما اعتماد کنند و اگر به شما اعتماد نکنند، از شما پیروی نمی کنند و در نتیجه از شما خرید نمی‌کنند.

 • فاصله شما تا انجام معامله خیلی کم است و فاصله تا از دست دادن آن هم همینطور 

 • تنها کسانی می توانند پس از زمین خوردن، بلند شوند و به راه خود ادامه دهند، که بدانند به کجا می روند و چرا؟

 • اگر پایبندی شما چندان جدی نباشد، کامیابی شما غیر ممکن است، زیرا هنگامی که شرایط، سخت می شود و تلاش بسیار لازم است، نیرویی برای تلاش باقی نمی ماند.

 • تفاوت بین کامیابی و شکست، بیشتر، تفاوت بین پایبندی کامل و تلاش نه چندان جدی است.

 • خوش شانسی، یعنی شناسایی فرصت های پیش آمده و به کارگیری آنها

 • پایداری، عامل کلیدی در رسیدن به کامیابی، پس از هر تلاش است.

 • شکست، بیشتر، نشانه ی کم بودن پایداری است.

 • پایبندی برخی از آدمها به گونه ای است که هنگامی که پیشامد بدی رخ می دهد، بیدرنگ، راه شان را کج کرده و از پایبند بودنشان، شانه خالی می کنند.

 • هنگامی که خسته می شوید، اگر پایبند باشید، نخستین اندیشه ای که به ذهن تان میرسد، این است که چگونه آن دشواری را از بین ببرید. ولی اگر پایبند نباشید، نخستین اندیشه ای که به ذهن تان می رسد، این است که چگونه از کار بگریزید.

 • در بدگویی و خبرچینی، شنونده بیشتر از گوینده، گناهکار است، چون اگر شما گوشندهید، هیچ کس نزد شما بدگویی نمی کند. بی گمان این کار را نخواهند کرد؛ پس گوش ندهید.

 • هنگامی که سرسختانه کارهایتان را انجام می دهید، مردم از سر راهتان کنار می روند و شما را از کار باز نمی دارند.

 • در هر روز از زندگی تان به گونه ای کار کنید که انگار می خواهید روز دیگر بهمرخصی بروید. به این ترتیب می توانید در هر روز کار بیشتری انجام دهید.

 • من این نکته را می پذیرم که هرچه در زندگی می خواهیم، به شرطی به دست خواهیم آورد که به دیگران کمک کنیم تا آنچه می خواهند به دست آورند و به مراد دل خود برسند.

 • اگر چگونگی برخورد با خرده گیری را بلد باشید، هرگز آن را دشواری به حساب نخواهید آورد.

 • اگر به دیگران کمک کنید تا به خواسته هایشان برسند، شما هم به همه ی خواسته هایتان خواهید رسید.

 • همچنان که هر روز حمام می کنید وخود را بی نیاز از یکبار حمام کردن نمیدانید پس همیشه خود را در معرض جملات وامواج وافکار  موفقیت آمیز  قرار دهید.

 • اگر ما آماده بهره گیری از فرصت ها باشیم ، فرصت ها همیشه در دسترس ما هستند .

 • بسیاری از آدمها به دلیل داشتن ترس از شکست، هرگز کامیاب نمی شوند.

 • بزرگترین منبع شادی و مثبت اندیشی توانایی شکر گذاری در تمام زمانهاست. 

 • اخموها، تهی دست ترین افراد دنیا هستند.

 • افرادی که در خانه ارتباطات خوبی (با سایر اعضای خانواده) دارند، در محیط کار افراد تاثیرگذارتری هستند.

 • شادمانی، هیچگاه برای کسانی که از داشته های اکنون خود سپاسگذاری نمی کنند، اتفاق نمی افتد.

 • اینکه چگونه آینده خود را می بینید، بسیار مهم تر از آن است که در گذشته برای شما چه اتفاقی افتاده است.

درباره علی اصغر مزارعی

علی اصغر مزارعی

حتما ببینید

بازاريابي شبكه اي

کتابهای توصیه شده برای بازاریابی شبکه ای

کتابهای زیادی در مورد بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگNETWORK MARKETING  نوشته شده است . ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *