خانه / بيوگرافي بزرگان / زندگینامه برایان تریسی

زندگینامه برایان تریسی

زندگینامه برایان تریسی

برایان تریسی از استادان وسخنرانان انگیزشی و موفقیت مطرح در سطح بین المللی می باشند.واز میلیونرهای خودساخته محسوب میشود.

ایشان متولد ۱۹۴۴ ونکوور کاناداست  و اکنون در آمریکا اقامت دارند.

 زندگی او در یک خانواده فقیر شروع شد وپدرش معمولا  کار  ثابت ومنظمی نداشت.

او وسه برادرش  با لباسهای اهدایی زندگی می کردند وزندگی آنها اصلا تجملاتی نبود.

او نتوانست تحصیلات مدرسه را  بخاطر شرایط سخت زندگی به پایان برساند ومشغول کارگری در مزارع و بعدا بعنوان کارگر کشتی  وبقول خودش  مشغول حمالی شد.

اما یک سوال کلیدی همیشه ذهن او را بخود مشغول می کرد.مردمان ثروتمند ازچه روش وفرمولی برای کسب ثروت استفاده می کنند .وآیا من هم میتوانم یاد بگیرم وروزی ثروتمند شوم واز این فلاکت رهایی یابم.

 در ۲۰ سالگی  با یک پس انداز اندک دست به یک مسافرت دریایی زد وبعنوان کارگر کشتی مشغول بکار شد تا به انگلستان رسید. از آنجا، از طریق زمینی  با دوچرخه  به  سمت فرانسه و اسپانیا و  بعد به سوی جبل الطارق حرکت کرد. سپس با یک لندرور خریداری شده از صحرا آفریقا خود را به ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی رساند.در این مسافرت بود که خطرات  بسیاری رابه جان خرید و مرگ را حتی بچشم خود دید.

او دو سال در ژوهانسبورگ زندگیکرد و در کنار دکتر آلبرت شوییتزر در آفریقای جنوبی کار کرد. او همچنین کمربند سیاه را در Shotokan کاراته آموزش داده و آن را دریافت کرده است.

پس از آن او به  لندن بازگشت ومدتی کوتاه در آنجا ماند.و سپس از طریق مناطق اروپا به خاورمیانه  از جمله ایران سفر کرد (۱۹۶۸). در نهایت خودش را به  هند و به سپس به مالزی وسنگاپور  رساند و  برای حدود دو سال در تایلند مشغول بکار شد.

وقتی دیگر کار بدنی ویدی وجود نداشت که انجام بدهد. به جبر زمانه به کار فروشندگی روی آورد .

در ابتدا توفیق چندانی در امر فروشندگی نداشت. وتنها  می توانست پولی درآورد که کرایه محل اقامت وخورد وخوراک خود رابدهد.

شروع تحول وموفقیت 

روزی باخود فکر که چرا بعضی از فروشندگان از من بیشتر می فروشند وبعضی دیگر خیلی موفقند وفاصله آنها با دیگر فروشندگان اینقدر زیاد است.

پس به سراغ بهترین وموفق ترین فروشنده ای که می شناخت رفت واز وی خواهش کرد که  رمز کار را به وی یاد  بدهد.

با تعلیماتی که دوستش به او  داد فروش وی افزایش یافت .در ضمن اویکسری کتب در مورد بازاریابی وفروش تهیه کرد ودانش ومهارت خود را توسعه داد.وی با مطالعه یک تا دو ساعت قبل شروع کار روزانه ام فروشش را بیشتر  وبیشتر کرد.

طولی نکشید که او مسوول قسمت خود شد وچند بازاریاب زیر نظر وی کار می کردند.

در  ۲۵ سالگی  و کمتر از یک سال از این ماجرا  به جایی رسید که یک سازمان فروش فعال در شش کشور را اداره میکرد وچند هزار دلار درآمد ماهیانه داشت و تنها کاری که کرده بود،این بودکه فهمیده بود فروشندگان برتر؛ چگونه می فروشند واو هم همان کارها را کرده بود تا به همان نتایج رسیده بود.

سپس وی در بخش معاملات ملکی مشغول به کار شد. ودر سال ۱۹۷۰ – گواهی نامه حرفه ای املاک و مستغلات  را گرفت. وخرید و وفروش های میلیون دلاری  را دراین بخش انجام داد.

در سال ۱۹۷۵ – خرید و ساخت یک مرکز خرید ۳ میلیون دلاری را با موفقیت به پایان رساند.

در سال ۱۹۷۸ او مدیریت یک شرکت ۲۶۵ میلیون دلاری را بعهده گرفت  وموجب افزایش وکارآمدی آن شرکت شد.

در سال ۱۹۸۱ وی بصورت حرفه ای  به امر مربیگری وسخنرانی انگیزشی پرداخت. وتصمیم گرفت دانش خود را در اختیار مردم قرار بدهد.ویک سیستم جامع یادگیری را خلق کرد.

در سال ۱۹۸۴ وی شرکت  خود را تحت عنوان  شرکت برایان تریسی اینترنشنال را تاسیس کرد.تاکنون برایان تریسی  سمت رئیس و مدیر عامل آنرا بعهده داشته  و شرکت وی  در آموزش و توسعه افراد و سازمان ها تخصص دارد.

 وی همچنین  رئیس سه شرکت دیگر نیز می باشد  که دفتر مرکزی آن در Solana بیچ کالیفرنیا قرار دارد.

برایان تریسی

افتخارات برایان تریسی:

 • جایزه برترین سخنران درسال ۱۹۸۹ از   تالار مشاهیرآمریکا

 • نامزد برترین تولیدکننده محتوا در توییتر درسال ۲۰۱۰

 • جایزه بهترین کتاب کسب وکار درسال۲۰۱۰

 • جایزه دستاورد عمراز  آکادمی ملی بهترین نویسندگان فروش سال ۲۰۱۱

 • نامزد جایزه Influencer کسب وکار کوچک در رهبران تجاری کوچک۲۰۱۲

سایر فعالیتهای برایان تریسی

برایان تریسی روزی ۲تا۳ ساعت کتاب می خواند و در عمر خود ۷۰۰۰ کتاب خوانده است  وهدف او این است که به مردم در رسیدن به اهداف شخصی و کسب وکار شان ؛خیلی  سریع تر و آسان تر از آنچه تصور میکنند کمک کند.

وی در سی سالگی از دانشگاه آلبرتا لیسانس و پس از ادامه تحصیل مدرک فوق لیسانس خود را در رشته مدیریت از دانشگاه کلمبیا پاسفیک دریافت کرد.

برایان تریسی به بیش از ۱۰۰۰ شرکت مشاوره داده  و بیش از پنج میلیون نفر را در ۵۰۰۰ گردهمایی و سمینار در سراسر ایالات متحده، کانادا و ۷۰ کشور دیگر در سراسر جهان مورد آموزش قرار داده است. او به عنوان یک سخنران واستاد موفقیت ، هر ساله  برای بیش از ۲۵۰ هزار نفر را  در سرتا سر جهان صحبت میکند.

او به مدت ۳۰ سال در زمینه های اقتصادی، تاریخ، تجارت، فلسفه و روانشناسی  مطالعه و بررسی کرده است. او نویسنده کتابهای پرفروش است. و بیش از ۷۰ کتاب  به چاپ رسانده است . به  زبان های مختلف ترجمه شده اند.

او بیش از ۳۰۰ برنامه آموزشی صوتی و تصویری را نوشته و تولید کرده ، از جمله بهترین  آنها  ؛ روان شناسی فروش موفق است ، که به بیش از ۲۸ زبان ترجمه شده است.

او با مدیران  شرکتها  و مردم در زمینه توسعه حرفه ای و کسب وکار  صحبت می کند. و نیز در امور اجتماعی و ملی فعال است .

همچنین مخاطب وی  مدیران و کارکنان بسیاری از شرکت های بزرگ هستند . صحبت های  وی هیجان انگیز  والهام بخش وی  در  سمینارها درباره رهبری، فروش، اعتماد بنفس، اهداف، استراتژی، خلاقیت و موفقیت  است  وبه افراد  کمک میکند که به دنبال تغییرات فوری و  نیز نتایج بلند مدت دست یابند.

برایان تریسی  طرف  مشاوره سطح بالا با  شرکتهای چندین میلیارد دلاری  در برنامه ریزی استراتژیک و توسعه سازمانی آنها می باشد.

سمینارهایی در مورد توسعه شخصی و حرفه ایی با  پرسنل ومدیران در شرکتهایی بزرگی از جمله IBM، فدکس، کاترپیلار  برگزار کرده است.

او در بیش از ۱۰۷ کشور در شش قاره سفر کرده و به چهار زبان  انگلیسی ،فرانسوی ،اسپانیایی وآلمانی صحبت میکند. 

کتابهای برایان تریسی

در ذیل برخی کتابهای برایان تریسی که از مشهوریت بیشتری برخوردار بوده به حضورتان معرفی می گردد.

زندگی خانوادگی برایان تریسی

برایان تریسی با همسرش باربارا تریسی در سال ۱۹۷۹ ازدواج کرد. او همسرش را بسیار دوست دارد و از روزی که با وی  ازدواج کرده به  وی وفادار بوده است. از زمان ازدواج آنها بیش از۴ دهه میگذرد. 

بارابارا تریسی

هرگونه حاشیه  یا گمانه زنی  در رابطه آنها وجود نداشته .و آنها از زندگی زناشویی موفق خود لذت می برند. این زوج موفق  دارای ۴ فرزند هستند و  اسامی فرزندان آنها  کریستین، مایکل، دیوید و کاترین می باشد.

برایان تریسی در ایران

برایان تریسی تا بحال به ایران ۴ بار سفر کرده است.اولین سفر جدی برایان  تریسی برای سخنرانی در یک همایش در ایران به سال ۱۳۸۶ برمی گردد. او به دعوت یک شرکت خصوصی به تهران آمد و طی ۳ روز در چند نوبت در همایشی با عنوان «مدیریت در قرن ۲۱» سخنرانی کرد. ودر سال  ۱۳۹۴ و ۱۳۹۶  نیز جهت سخنرانی  در زمینه فروش وبازاریابی  در تهران حضور بهم رسانده اند. 

برایان تریسی در ایران

برایان تریسی دوبار دیگر نیز قرار بود به ایران بیایند که موفق نشدند . در سال ۸۸ ؛ قرار سخنرانی وی با ماجرای ابتلای او به «سرطان حنجره» همراه شد و سفر او را به ایران لغو کرد. و  بار دیگر مهرماه ۹۱قرار بود  به تهران بیاید که دوباره همایش او، این بار به دلایلی دیگر لغو شد.

سخنان برایان تریسی در سمینار تهران۹۶

وی  مثالی از وارن بافت (ثروتمندترین مرد دنیا درسال ۲۰۰۸ و۲۰۱۱) مطرح کرد و گفت: بافت یکی از ثروتمندترین مردان دنیا است و دارایی های او ارزش چند ده میلیارد دلاری دارد. او درباره راز موفقیت خود می گوید: راز موفقیت من این است که به هر کاری که جزو سه اولویت من نباشد، نه می گویم. بافت یک فلسفه خیلی جالب دارد. او شش ساعت در روز را صرف مطالعه می کند و همچنان می خواند و مهارت های خود را بهبود می بخشد. به سرکار می رود، از کارهای اساسی مراقبت می کند اما با کامپیوتر بازی نمی کند، با دیگران صحبت نمی کند و از شبکه های اجتماعی استفاده نمی کند. به همین خاطر یک سرمایه گذار موفق است. از او پرسیدند، امروز بهترین سرمایه گذاری برای شما چیست؟ او گفت بهترین سرمایه گذاری این است که روی خود سرمایه گذاری کنید و همیشه سعی کنید بهتر و بهتر شوید و وقتی در انجام کار بهتر شوید آن وقت می توانید آن سه وظیفه اصلی را بهتر کنید.
برایان تریسی همچنین در این سمینار با اشاره به اینکه کتاب های او در ایران بسیار پرفروش بوده، اظهار کرد: من تابه حال برای انتشار هیچ کدام از کتاب هایم در ایران حق کپی رایت دریافت نکرده ام. کتاب های من در ایران بارها چاپ شده و ناشران بسیار درآمد کسب کرده اند به این دلیل که حق مولف را پرداخت نکرده اند. متاسفانه در ایران قانون کپی رایت وجود ندارد و این خیلی برای من جالب است.

لازم بذکر است گفته شود کتابهای وی جهت بازاریابان شبکه ای ونتورکرها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

جملات برایان تریسی

برایان تریسی

 • افراد موفق ؛موفق به موفقیت می شوند، زیرا آنها همیشه در مورد موفقیت های خود فکر می کنند.

 • افراد موفق همیشه به دنبال فرصت هایی برای کمک به دیگران هستند. مردم ناموفق همیشه می پرسند: “برای من سودی وجود دارد؟

 • اگر شما به طور مداوم و به طور مداوم چیزهایی را که سایر افراد موفق انجام می دهند انجام دهید، هیچ چیز در جهان نمی تواند شما را از موفقیت باز دارد.

 • هر پیشرفتی در زندگی با یک ایده شروع می شود.

 • به جای اینکه چند کار را همزمان با هم انجام دهید ، بر روی انجام یک کار تمرکز کنید و آن را درست انجام دهید.

 • برای آنکه در آمدتان بیشتر شود باید بیشتر چیز یاد بگیرید.

 • فکر کردن همراه با پیش بینی را تمرین کنید. چه اتفاقی ممکن است پیش بیاید و در آن صورت چه کار باید بکنید؟

 • رشد شخصیت عامل اصلی صرفه جویی در وقت است. هر قدر انسان برتری شوید با صرف وقت کمتری می توانید به هدف های خود برسید.

 • در جایی که کار می کنید به سخت کوش ترین فرد معروف باشید . این کار موفقیت شما را تضمین می کند.

 • هر روز مقداری از وقتتان را به این اختصاص دهید که در مورد هدف های اصلی و واقعی خود و راه های بهتری که از طریق آنها می توانید روز به روز به هدف های خود نزدیک تر شوید فکر و تامل کنید.

 • در اغلب موارد، انجام ۲۰% از یک کار منجر به دست یافتن به ۸۰%از نتایج آن می شود.

 • همیشه از خودتان بپرسید: با ارزش ترین استفاده ای که در حال حاضر می توانم از وقتم بکنم چیست؟

 • وقت از بین رفتنی است، نمی توان آن را پس انداز کرد. فقط می توان آن را به روش های مختلف خرج کرد.

 • مدیریت زمان بیش از هر چیز نیاز به انضباط فردی، خویشتن داری و تسلط بر نفس دارد.

 • قانون کاشت و برداشت اصل اساسی زندگی بشر است. شما امروز محصولی را برداشت می کنید که در گذشته بذر آن را کاشته اید.

 • در حین کار مرتبا برای جلوگیری از خستگی جسمی و ذهنی، از جا برخیزید، چند حرکت کششی انجام دهید و کمی راه بروید.

 • شادی و خوشبختی را هدف اصلی زندگی تان قرار دهید و کلیه فعالیت هایتان را بر اساس این هدف سازمان دهی کنید.

 • نگران نباشید که مردم در مورد شما چه فکر می کنند. آنها احتمالا اصلا در مورد شما فکر نمی کنند.

 • ۸۰% از وقت خود را به جست و جو و عرضه اختصاص دهید و فقط ۲۰% از وقتتان را صرف پی گیری کنید.

 • کاملا مراقب سلامت جسمانی خود باشید. خستگی و بیماری از عوامل مهم اتلاف وقت هستند.

 • اگر قرار است فردا صبح کار کنید شب زود به رختخواب بروید. زود به رختخواب رفتن و زود از خواب برخاستن یکی از رموز موفقیت است.

 • همیشه برای انجام کارهایتان جدول زمان بندی شده داشته باشید و تمام کارها و قرار ملاقات ها را در آن بنویسید.

 • پیش از آنکه یک کتاب را به طور کامل بخوانید، با ورق زدن و مرور سریع مطالب، سرعت خود را در خواندن کتاب بالا ببرید.

 • هر هفته یک روز، هر چهار ماه یک تعطیلات آخر هفته طولانی و هر سال حداقل دو هفته کامل به تعطیلات بروید. به تعطیلات رفتن یکی از بهترین راه های استفاده از وقت است.

 • قبل از شروع یک کار پیچیده، همه کارها، وظایف و فعالیتهایی را که باید انجام دهید لیست کنید.

 • شما به عنوان یک شخص، بر اساس ضروریاتی که برای خودتان تعیین می کنید رشد و نمو پیدا می کنید. راه کارهای مدیریت زمان؛ شخصیت، اعتماد به نفس و خودباوری خدشه ناپذیری را در شما پرورش می دهد.

وب سایت برایان تریسی:https://www.briantracy.com

درباره علی اصغر مزارعی

علی اصغر مزارعی

حتما ببینید

بازاريابي شبكه اي

کتابهای توصیه شده برای بازاریابی شبکه ای

کتابهای زیادی در مورد بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگNETWORK MARKETING  نوشته شده است . ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *