خانه / بيوگرافي بزرگان / زندگینامه آنتونی رابینز

زندگینامه آنتونی رابینز

زندگینامه آنتونی رابینز

بی شک آنتونی رابینز از بزرگترین واثرگذارترین اساتید انگیزشی عصر حاضر محسوب میشود.ونام وی با موفقیت عجین شده است.

کسی که بیش از ۵۰میلیون نفر را در سطح جهان با کتابها وآموزش هایش متحول کرده است .وی تاکنون برای بیش از ۴ میلیون نفر در سطح دنیا سمینار برگزار کرده است.

هر سمینار آموزشی وی برای شرکت کننده گان بین ۶۰۰تا ۳۰۰۰دلار آب می خورد. در آمد سالیانه وی بنا به ارزیابی یکی از موسسات مالی در سال ۲۰۰۷ به بیش از ۳۰میلیون دلار در سال می رسید.(جالب است بدانید وی در خاطراتش میگوید :اوایل ،زمانی که رایگان می خواستم برای مردم سخنرانی کنم  کسی پیدا نمی شد)

ثروت آنتونی رابینز بیش از ۵۰۰میلیون دلار ارزیابی شده است.

وی خود را از اوج فلاکت وبدبختی به این مقام بزرگ رسانده . کسی که در یک خانواده آشفته واز هم متلاشی بایک مادر معتاد توانست نه تنها خود را  بالا بکشد بلکه مسبب رشد وتعالی صدها هزار انسان شده است.

آنتونی رابینز( آنتونی جی ماهورویچ ) متولد۱۹۶۰کالیفرنیا آمریکاست.پدر ومادر وی وقتی او ۷ ساله بود  از هم جدا شدند.واو با خواهر وبرادرش با همسر دوم مادرش جیم رابینز که یک بازیکن بیسبال بود زندگی خود را ادامه دادند .جیم رابینز بدلیل از عهده بر نیامدن مخارج زندگی؛خانه را ترک کرد ورفت.

اعتیاد مادر رابینز در دوران دبیرستان تونی شدیدتر شد وتونی عصرها بعد از مدرسه به کار ظرفشویی وکارهای خدماتی ونگهبانی مشغول شد.

در این هنگامه بود که وی در یکی از سخنرانی های جیم ران استاد استادان انگیزشی شرکت کرد ومجبور شد خودش  را با اتومبیل قدیمی اش  به هتل  محل برگزاری سمینار برساند.

جیم ران

در اینجا بود که وی بایک ندای درونی مواجه شد واحساس کرد که میتواند دنیای خود را متحول کند.و در واقع این سمینار خیلی روی وی اثر عجیبی گذاشت.

تصمیم هایی که وی پس از سمینار گرفت بسیار اثر گذار شدند او تصمیم گرفت نماینده بچه های دبیرستان شود هر چند مقبولیت چندانی نداشت وچون به ورزش علاقه داشت به هر قیمتی بود باچند نفر از  بزرگان آن زمان مصاحبه هایی را ترتیب داد که در اعتماد بنفس وی نقش اساسی بازی کردند.

تصمیم دیگر این بود که تا میتواند مطالعه کند .چون با مطالعه بود که وی می توانست به عرصه های جدیدی دست پیدا کند .

از کتابهای جیمز آلن وامرسون وکتاب در جستجوی معنای ویکتور فرانکل شروع کرد. او از خواندن کتاب  واقعا لذت می برد وعاشق آن بود .وی از تند خوانی سریع استفاده کرد وتوانست ظرف ۷ سال ۷۰۰ کتاب بخواند آنهم زمانی که همزمان کار هم میکرد.

در ۱۸ سالگی با مادرش در شب کریسمس دعوای شدیدی کرد ومادرش با تهدید چاقو او را از خانه بیرون انداخت.

از اینجا بود که او بصورت همه جانبه مجبور به شروع  کار جهت تامین مخارج خود شد .او بعنوان بازاریاب در مجموعه جیم را ن مشغول بکار شد ومسول ثبت نام وبازاریابی جهت سخنرانی های جیم ران شد و متعهد شده بود کتابها  وسخنرانی های جیم ران را مطالعه کند .

تا سن ۲۲سالگی زندگی واقعا محقری داشت .بخاطر شرایط بد زندگی وتغذیه ناسالم دچار اضافه وزن تا ۱۲۰کیلوگرم شده بود.

برای اینکه به اهداف بلند پروازانه خود برسد مجبور بودتصمیماتی سختی بگیرد.او برای شروع ،در ۲ ماه ۱۵ کیلو از وزن خود را کم کرد.وی در خیالات خود بدنبال قصر رویایی وبدست آوردن همسر دلخواه  وتمام امکانات یک زندگی بسیار مرفه بود.

با وجود داشتن قدی بلند حدود ۲متر؛وی می‌خواست تناسب اندام داشته باشد. او معتقد بود برای نظم بخشیدن به تفکرات باید به حفظ تناسب اندام اقدام کند. او به کلاس‌های روانشناسی رفت و با این علم آشنا شد. در سال ۱۹۸۴(۲۳سالگی) شیوه‌های تازه روانشناسی را برای تعدادی از قهرمانان ورزشی  المپیک مورد آزمایش قرار داد ونتایج مطلوبی از آن حاصل گردید واز این دستاورد دستمزدی دریافت کرد و به وضعیت زندگی فقیرانه‌اش سر و سامانی داد.

 پس از آن ارتش آمریکا وی را برای تدریس روش‌های جدید یادگیری به نظامیان دعوت کرد. ضمن اجرای این طرح متوجه نقایص آموزشی ارتش در زمینه‌ی تیراندازی گردید و مدعی شد که می‌تواند زمان برنامه‌های آموزشی مزبور را به نصف تقلیل دهد.

جان-گریندر-و-ریچارد-بندر-

سپس نزد «جان گریندر» (یکی از پایه‌گذاران NLP به همراه ریچارد بندلر) اصول و روش‌های NLP (Neuro-Linguistic Programming) را آموخت و به تدریس آن‌ها پرداخت. گریندر، رابینز را تشویق کرد که به پدیدهٔ «راه رفتن بر آتش» بپردازد و رابینز با آموختن روش‌های روانی شرطی کردن ذهن برای این کار، شروع به ارایهٔ سمینارهایی کرد که در پایان آن‌ها، تمام شرکت‌کنندگان با پای برهنه بر بستری از زغال گداخته راه می‌رفتند.

در نهایت رابینز علاقه خود را در زندگی پیدا کرد. او وارد رشته روانشناسی شده و سمینارها و سخنرانی‌های متعددی را در شهرهای مختلف برگزار کرد. او با شیوه‌های روان‌درمانی خاص خود، به برطرف کردن مشکلات مردم از قبیل ترس، افسردگی، یأس و ناامیدی پرداخت.

آنتونی رابینز همینطو از ان ال پی NLP کمک می گیرد تا رفتارها و الگوهای ذهنی افراد را تغییر دهد. بسیاری از متخصصان در حال بررسی موشکافانه روش او هستند تا کار او را بی اعتبار کنند، اما با این وجود آنتونی رابینز چند دهه است که به میلیون ها نفر کمک کرده با این روش زندگی بهتری داشته باشند و به خواسته ها خود برسند.او معتقد بود که ضمیر ناخودآگاه شما می تواند به راه حل هایی دست یابد که ضمیر خودآگاه شما نمی تواند.

با گذشت سال ها رابینز یافته های خودش را با NLP تلفیق کرد و روش جدیدی به نام NAC – Neuro Associative Conditioning ارایه کرد. او همچنین پایه گذار «روانشناسی نیازهای انسانی» است و تا به حال روش های متعددی برای موفقیت در زمینه های مختلف ابداع کرده است که در کتاب ها، برنامه های صوتی و سمینارهایش ارایه می شود.  

آنتونی رابینز در سال ۱۹۸۶ در ۲۵ سالگی کتاب قدرت نامحدود UNLIMITED POWER(کتاب بسوی کامیابی ۱) را منتشر نمود.

 به سوی کامیابی 2               به سوی کامیابی1

کتابی که در زمره پرفروشترین کتابهای دنیا قرار گرفت .بر اساس این کتاب ما می توانیم مغزمان را مجددا برای موفقیت یا شکست برنامه ریزی کنیم.

کتاب پرفروش بعدی بیداری غول درونA waken the Giant Within (بسوی کامیابی ۲)در سال ۱۹۹۱ چاپ شد.

در سال ۲۰۱۴ کتاب پرفروش دیگری تحت عنوان استاد بازی پولMONEY MASTER THE GAME یا با نام پول۷ قدم تا آزادی مالی را منتشر کرد .در این کتاب با افراد سرشناس وبزرگ دنیا  مثل ریچارد برنسون مصاحبه های ارزنده ای شده است و در واقع راهنمایی هایی در مورد سرمایه گداری وپول می باشد پول

در سال ۲۰۱۷ وی کتاب تزلزل ناپذیر UNSHAKEABLE را نوشت که در شامل رهنمودهای  برای موفقیت در بازاهای مالی و بورس می باشد.

آزادی مالی

در عکس ذیل روی جلد اصلی کتابهای فوق به تصویر کشیده شده است.

کتابهای آنتونی رابینز

وی کتابهای دیگری نیز دارند که بیشتر برگرفته از سخنرانی ها ویادداشت های وی می باشد.

آنتونی رابینز خود را عاشق حرف زدن میداند تا نوشتن ؛ ووقفه نگارش کتاب  ببین سالهای  ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۴ را هم باید در این راستا قلمداد کرد.

زندگی خانوادگی آنتونی رابینز

در  سال ۱۹۸۲با  بکی جنکینز که مادر سه فرزند بود ازدواج کرد.او از شرکت کنندگان ردیف اول سمینار وی بود .این ازدواج ۹سال  دوام آورد .

همسر آنتونی رابینز - بکی جنکینس

آنتونی رابینز ۲سال پس از ازدواج اولش صاحب فرزندی  بنام جیرک  شد ،که امروزه یک سخنران انگیزشی در آمریکاست.

پسر آنتونی رابینز

 

رابینز در سال ۲۰۰۱ از همسر اول خود جدا شد و کمی بعد با بانی هامفری که با نام سیج رابینز شناخته می شود ازدواج کرد.

او درباره جدا شدن از همسر اولش در گزارش تلویزیونی شبکه CNN گفت که پایان دادن به این ازدواج برایش بسیار دشوار بوده و طلاق گرفتن از بکی، سخت‌ترین تصمیم زندگی‌اش و به خاطر خودِ وی بوده‌است.

همسر دوم رابینز

سیج نیز از شرکت کننده گان ردیف اول در سمینار رابینز محسوب می شد. ازدواج دوم برای رابینز وهمسر جدیدش خالی از حاشیه نبود وشوهر سابق سیج از تونی رابینز شکایت کرد.

آنتونی رابینز  همسردومش سیج(سیگ) را این‌گونه توصیف می‌کند: «بهترین پدیده در زندگی‌ام.»

سیج همیشه به همراه رابینز به مسافرت می رود و گاهی نیز در مراسم و مصاحبه هایش نقش دارد.

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز برای بهبود عملکرد کارکنان ادارات، نکات روانشناسی مفیدی را بیان کرده  و مشاوره افراد بزرگ دنیا را در دنیای علم وسیاست عهده‌دار بوده است.رابینز برای بهبود عملکرد کارکنان، با سازمان‌ها وشرکتهایی از قبیل  اوراکل،امریکن اکسپرس ؛ IBM؛مک داگلاس ،AT&T و ارتش ایالات متحده و هم‌چنین تیم‌های ورزشی لس‌آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک هم‌کاری کرده است. وی درمورد بازسازی شهر شفیلد که چهارمین شهر بزرگ انگلستان است نیز طرف مشورت بوده است.

سایر فعالیت های آنتونی رابینز

در سال ۱۹۹۱ “بنیاد آنتونی رابینز” راه اندازی شد تا دانش آموزان و زندانیان را از طریق رانندگان مواد غذایی و برنامه های یادگیری بر اساس آموزه های رابینز به دانش آموزان و زندانیان بسط دهد.بنیاد آنتونی رابینز برنامه هایی برای کمک به بی خانمان ها، رهبری جوانان را تشویق می کند و کتاب ها و نوارهای خود را به زندانیان ارائه می دهد.موسسه آنتونی رابینز تاکنون به ۲۴ میلیون خانواده گرسنه نیز کمک غذایی کرده است.

 آنتونی رابینز شادمانی در خانه را بعد از اولین ازدواج ناموفقش بنیاد نهاد. 

در سال ۲۰۰۷، در سخنرانی خود در کنفرانس فناوری، سرگرمی و طراحی (TED)، شهرت خود را به عنوان سخنگوی برجسته بالا برد. سخنرانی او در سال ۲۰۱۲، ششمین سخنرانی محبوب TED بود.

آنتونی رابینز در سال ۲۰۰۹ برنامه کارآفرینی کسب و کار را تاسیس کرد، با تمرکز بر دادن رهبران کسب و کار با تکنیک های مدیریت و رشد کسب و کار خود. این سمینار به صورت زنده توسط خود  وی برگزار می شود .

در سال ۲۰۱۴، رابینز ۱ میلیون دلار ازجایزه ۱۵ میلیون دلاری را بهسازمانی هایی که راه نوآورانه ای برای تبدیل یادگیری به فناوری دارند، اهدا کرد.             

سمینار چهار روزه رابینز “خاموش کردن قدرت در داخل” به عنوان مهمترین کار حرفه او شناخته شده است. این سمینار بر مبنای مفهوم چگونگی موفقیت افراد بر ترس آنها استوار است.

راه رفتن روی آتش

تونی رابینز برای برخی از افراد برجسته جهان را از جمله اپرا وینفری، آندره آغاسی، بیل کلینتون، گورباچف (رهبر پیشین شوروی)، پل تودور جونز، سرنا ویلیامز، لئوناردو دی کاپریو، نلسون ماندلا، پرنسس دایانا و مادر ترزا را مربیگری کرده است.

 تونی رابینز و اپرا

رابینز از ۳۰ سالگی شروع به کرایه پرواز های شخصی کرد اما در سال ۲۰۱۵ بالاخره جت شخصی خودش را خرید. که از آن در رفت و آمد هایش استفاده می نماید و صاحب تیم فوتبال لس آنجلس نیز می باشد.او به طور انحصاری توسط جت خصوصی سفر می کند و می گوید که بهره وری خود را بیش از هر چیز در زمین تغییر داده است.

جت تونی رابینز

این مربی و مشاور  خستگی ناپذیر در یک سال برای شرکت در ۶۰ گردهمایی در دنیا به سفر می پردازد ( این مناسبت ها از چند ساعت هستند تا چند روز ) به تورهای رسانه ای برای آخرین پروژه های خود می رود، روی ۳۳ کمپانی که در آنها سرمایه گذاری کرده نظارت می کند، با صاحبان کسب و کار و تیم های ورزشی حرفه ای مشورت می کند و همچنین روی لیست کوچکی از مشتریان خصوصی اش کار می کند.

آنتونی رابینز به بازیگری هم علاقمند است ودر تلویزون وسینما هنر نمایی کرده است:

فیلم هال ظاهر بین محصول 2001

او در فیلم “Shallow Hal” (هال ظاهر بین محصول ۲۰۰۱) در نقش خودش ظاهر شده است.

سریال تلویزیونی “The Sopranos” ( سریال سوپرانز از سال ۱۹۹۹تا۲۰۰۷ ادامه داشت).

وی همچنین در فیلم مردان سیاهپوش “Men in Black” بیگانه  نیز بازی کرده است.     

                                              سوپرانوز

عادات آنتونی رابینز

رابنیز معمولا بعد از اینکه ۳ تا ۵ ساعت می خوابد حدود ۷ تا ۹ صبح بیدار می شود. صبح خودش را با ۱۰ دقیقه ورزش شروع می کند که معمولا در هوای آزاد انجام می دهد.

رابینز روزانه ۱۶ ساعت کار می کند و در این بین کلی روی صحنه می دود و می پرد بنابراین باید خود را روی فرم نگه دارد.

 او یک مربی تمام وقت به نام بیلی بک برای تمرینات ورزشی خود استخدام کرده است  .

وی  ازخوردن الکل، کافئین، گوشت قرمز و مرغ اجتناب می کند. 

آنتونی رابینز، روز خود را با پریدن در یک استخر آب سرد با دمای ۱۳ درجه سانتیگراد، شروع می کند. او همچنین از یک دستگاه فریوتراگرافی برای قرار دادن بدن خود در دمای اتاق به دمای منفی ۱۴۰ درجه سانتی گراد( ۲۲۰- درجه فارنهایت) برای سه دقیقه در یک زمان استفاده می کند .

اما به راستی او چرا اینکارها را انجام می دهد؟

دوش آب سرد می تواند باعث سلامتی جسمی و روانی شود. وقتی مرتباً زیر دوش آب سرد بروید، عملکرد سیستم ایمنی بدن، غدد لنفاوی، دستگاه گردش خون و سیستم گوارشی تان، در دراز مدت بهبود می یابد. همچنین دوش آب سرد باعث افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه کاهش وزنتان خواهد شد.

تحقیقات نشان داده اند که گرفتن دوش آب سرد می تواند اثر بهتری در رفع علائم افسردگی، نسبت به قرص های تجویز شده داشته باشد زیرا باعث آزادسازی مواد شیمیایی در بدن و بروز شادی و نشاط در فرد می شود.

دوش آب سرد معجزه می کند و سبب افزایش قدرت اراده، خلاقیت و انگیزه تان خواهد شد. در نظر داشته باشید وقتی زیر دوش هستید، آهسته نفس کشیده و آرام باشید. خواهید دید که ایده های زیادی به ذهنتان خطور می کند و شما را برای رسیدن به هدف هایتان ترغیب می کند.

بر خلاف اطلاعات بسیار زیادی که آنتونی رابینز دارد، اما به هیچ دانشگاهی نرفته است و هیچ تحصیلات دانشگاهی ندارد، اما تا دلتان بخواهد در زمینه های مختلف کتاب خوانده است.

محل زندگی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز باور داشت زمانی خواهد رسید که  آپارتمان محقر ۴۰متری را ترک گفته ودر قصررویایی زندگی خواهد کرد. 

امروز، رابینز در پالم بیچ، فلوریدا زندگی می کند. او می گوید: “من از زندگی در کنار اقیانوس انرژی می گیرم” خانه اش دارای یک استخر بی نهایت بزرگ و یک اتاق خواب اصلی است که به اقیانوس چشم انداز دارد. رابینز خانه های دیگری را نیز در پالم اسپرینگز، کالیفرنیا ، آیداهو؛ و شهر کوچکی در بریتیش کلمبیا نیز دارد.

وی همچنین دارای مجتمع متل های اقامتی و یک مجتمع پنج ستاره است که ویلا های لوکس، غذاهای متنوع، آبگرم، ماساژ و غواصی را به صخره های مرجانی نزدیک می برد.

anthony-robbins-home-images

 آنتونی رابینز به شکست هایش به شکل شکست نگاه نمیکند:

«شکست‌های زیادی خورده‌ام، اما به آن‌ها به این شکل نگاه نمی‌کنم، نه به این دلیل که در مرحله انکارم، بلکه به این دلیل که از آن‌ها چیزی یاد گرفته‌ام. در این صورت این شکست‌ها به پلکانی برای موفقیت تبدیل می‌شود.»

رابینز به یکی از شکست‌های اولش اشاره می‌کند، زمانی که در یک سمینار جلوی چشم همه بینندگان برای یک زنِ به‌شدت افسرده بیشتر از دو ساعت وقت گذاشته بود اما نتوانسته بود به او کمک کند و این امر برای او بسیار نادر بود. وقتی‌که توانست پیشرفت اندکی داشته باشد بیشتر حاضران سالن را ترک کرده بودند.

شکست بعدی وقتی بود که برنامه تلویزیونی Breakthrough بعد از دو قسمت متوقف شد؛ به نظر او مشکل بیشتر به بازاریابی مربوط می‌شد، اما شاید درخواست بینندگان هم برای ادامه برنامه کم بود. مسلماً شکست‌های خیلی زیاد دیگری هم وجود دارد، اما رابینز اهل افسوس خوردن نیست. تقریباً از همه‌چیز می‌توان آموخت و برای رابینز، داشتن هدف‌های بزرگ‌تر یا کمک به دیگران برای مقابله با ترسِ از شکست، کار بزرگی است.

جملات آنتونی رابینز

جیم ران وآنتونی رابینز

جیم ران به او آموخت که برای خوشبختی و موفقیت، مسئله این نیست که چقدر توانایی فردی وجود داشته باشد، بستگی  به این دارد که شخص  چه کاری را با منابع موجودش در زندگی انجام می دهد. رابینز از وی الهام گرفته و مربیگری سبک زندگی زیبا را آغاز کرده است.

او می‌گوید: «اولین چیزی که مردم نیاز دارند آینده‌ای فوری و دوست‌داشتنی ست، چیزی که نگاه کردن به آن به هیجانتان بیاورد. چیزی که شمارا صبح زود از خواب بیدار کند و تا دیروقت بیدار نگه دارد. وقتی ضعیف هستید انجام دادن این کار سخت است، برای همین افراد را هشت، ده یا دوازده ساعت در شرایط خاصی قرار می‌دهم، جایی که کارهایی می‌کنند که فکر می‌کنند نمی‌توانند. پریدن از هواپیما، گذر از آتش؛ و تمام این مدت مشغول تجربه کردن این دیدگاه هستند. ده سال طول می‌کشد تا از پسش برآیند. یک‌لحظه است؛ لحظه‌ای که مغزتان می‌گوید دیگر بس است! همین است؛ من استعفا می‌دهم! بگذار کاری کنیم اتفاق بیفتد! بگذار راه بیفتیم!»

«فکر کنم شما باید چیزی بزرگ‌تر از وجودتان داشته باشید که به دنبالش بروید. چون در غیر این صورت به ترستان اجازه می‌دهید بر شما غلبه کند. وقتی به سمت چیزی بزرگ‌تر از خودتان کشیده شوید، فداکاری می‌کنید؛ هر کاری که لازم است انجام می‌دهید چون درباره شما نیست.»

 • مشکلاتت را بشناس، اما تمام انرژی و قدرتت را به راه حل ها بده و نه نگرانی ها!

 • مدت ها پیش متوجه شدم که اگر به دیگران کمک کنم به چیزی که می خواهند برسند، به من هم کمک خواهد شد تا به چیزهایی که می خواهم برسم و دیگر هرگز نگران نخواهم بود.

 • راز موفقیت این است که بدانید چکونه از رنج و لذت استفاده کنید، به جای اینکه اجازه دهید تا رنج و لذت از شما استفاده کند. اگر این کار را انجام دهید، شما زندگی خود را کنترل خواهید کرد و اگر نه زندگی، شما را کنترل خواهد کرد.

 • آینده شما هرگز با گذشته تان برابر نخواهد بود.

 • به خاطر تلاش هایی که در تنهایی می کنید، در مقابل جمع پاداش خواهید گرفت.

 • هر مساله ای یک هدیه است، بدون مساله، ما هرگز نمی توانیم رشد کنیم.

 • انسان ها تنبل نیستند، خیلی ساده، آن ها اهدافی دارند که انگیزه ای برایشان ایجاد نمی کند.

 • اگر نمی توانید مجبور باشید! اگر مجبور باشید، خواهید توانست!

 • موفقیت یعنی کاری که دوست دارید را وقتی که دوست دارید، در جایی که دوست دارید، با کسی که دوست دارید و به اندازه ای که دوست دارید انجام دهید.

 • ما می توانیم زندگی مان را تغییر دهیم، ما می توانیم هرآنچه که می خواهیم را انجام بدهیم یا داشته باشیم!

 • وقتی شکرگزار هستید، ترس ناپدید می شود و فراوانی پدیدار می شود.

 • آمادگی به همراهِ موقعیت، موجب شرایطی می شود که ما آن را خوش شانسی می نامیم.

 • اگر کاری که همیشه انجام می دادید را انجام دهید، همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه گرفته اید.

 • کیفیت زندگی شما بستگی به کیفیت روابط شما دارد.

 • تصمیم واقعی تصمیمی است که منجر به اقدام شود. بدون اقدام، شما تصمیم نگرفته اید.

 • در زندگی، بسیاری از افراد می دانند که چه باید بکنند. اما تعداد کمی از آن ها به راستی آن را انجام می دهند. دانستن کافی نیست باید اقدام کرد.

 • بسیاری از مردم در زندگی شکست می خورند، چراکه سرگرم چیزهای کوچک می شوند!

 • افراد موفق سولات بهتر می پرسند و در نتیجه پاسخ های بهتری هم می گیرند.

 • تنها چیزی که مانع رسیدن به خواسته هایتان می شود قصه ای است که دایما برای خودتان تعریف می کنید!

 

وب سایت آنتونی رابینز:https://www.tonyrobbins.com

درباره علی اصغر مزارعی

علی اصغر مزارعی

حتما ببینید

بازاريابي شبكه اي

کتابهای توصیه شده برای بازاریابی شبکه ای

کتابهای زیادی در مورد بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگNETWORK MARKETING  نوشته شده است . ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *